Konrad Makarewicz – kandydat do sejmiku woj. śląskiego

konrad makarewiczKonrad Makarewicz – urodził się 21 listopada 1988 roku w Żorach.

Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, uzyskując tytuł inżyniera górnictwa podziemnego, spec. inżynieria mechaniczna i elektryczna w górnictwie. Zawodowo zajmuje się projektowaniem maszyn i urządzeń górniczych w firmie Famur S.A. Systemy Ścianowe RYFAMA Rybnik. Wcześniej projektant kotłów C.O. w firmie Greń sp. j. w Pszczynie.

Hobbystycznie jestem projektantem maszyn i urządzeń. Wykorzystując druk 3d jestem w stanie wykonać miniaturę prototypu i wyeliminować wady oraz błędy projektowe, zanim jeszcze dany produkt wyjdzie do produkcji. Poza tym, uprawiam kolarstwo górskie oraz szosowe, gdzie poruszam się głównie w naszym okręgu. Bardzo dobrze widzę zatem, problemy z jakimi spotykają się kierowcy, rowerzyści oraz piesi. Motta życiowe: „umiesz liczyć, licz na siebie”, „lepiej jest mieć, a nie potrzebować, niż potrzebować, a nie mieć”, „pomysł, projekt, wykonanie”. W najbliższej przyszłości planuje otwarcie działalności związanej z projektowaniem oraz drukiem 3d.

Program do sejmiku:

Chciałbym wprowadzić zmiany w ustawie antysmogowej. Moje doświadczenie w projektowaniu kotłów dało mi widzę, że ustawa jest źle wykonana. Dodatkowo chcę pogodzić pieszych-rowerzystów-kierowców (jestem w każdej grupie). Uważam, że kupienie białej farby i szablonu roweru nie oznacza, iż ścieżka rowerowa jest prawidłowo zaprojektowana i wykonana. Przede wszystkim nasz okręg bardzo słabo wypada jeżeli chodzi o jakość infrastruktury drogowej.

Kontakt: tel. 603584708 – po godz. 16:00 e-mail: konrad.munitalp@gmail.com – w tytule proszę umieścić na początku „[sejmik]”. Inaczej wiadomości trafią do folderu SPAM i mogę nie być w stanie ich odczytać.