Konrad Makarewicz – kandydat do sejmiku woj. śląskiego

konrad makarewiczKonrad Makarewicz – urodził się 21 listopada 1988 roku w Żorach. Od urodzenia zamieszkujący w Żorach.

Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, uzyskując tytuł inżyniera górnictwa podziemnego. Zawodowo zajmuje się projektowaniem maszyn i urządzeń górniczych w firmie Famur S.A. Systemy Ścianowe RYFAMA Rybnik. Wcześniej projektant kotłów C.O. w firmie Greń sp. j. w Pszczynie.

Od wczesnych lat dziecięcych majsterkowicz, potrafiący zrobić coś z „niczego”.
W większości samouk, dążący do lepszego samorozwoju. Posiadający rozległe hobby.

Interesuje się sportem: kolarstwo szosowe, górskie, piłka nożna, piłka siatkowa.
Dzięki aktywności związanej z kolarstwem doskonale zna problemy z jakimi spotykają się rowerzyści i piesi, z kolei jako aktywny kierowca z problemami na drogach. Jako pasażerowi komunikacji miejskiej nie obce są mu również problemy związane z poruszaniem się środkami transportu jakimi są autobusy, busy itp. w naszym regionie.

A także nauką tj.: nowe technologie, druk 3D, projektowanie, inżynieria wsteczna oraz techniką, a dokładniej elektroniką i mechaniką. Posiadając drukarkę 3d jest w stanie wykonać miniaturę prototypu i wyeliminować wady oraz błędy projektowe, zanim jeszcze dany produkt wyjdzie do produkcji.

Nie obcy jest mu również obszar polityczny, stąd też zrodził się pomysł kandydatury do sejmiku województwa śląskiego.

W najbliższej przyszłości planuje otwarcie działalności związanej z projektowaniem oraz drukiem 3d.

Program do sejmiku:

Chciałbym wprowadzić zmiany w ustawie antysmogowej. Moje doświadczenie
w projektowaniu kotłów dało mi widzę, że ustawa jest źle wykonana. Jest bardzo niekorzystna dla obywateli.

Dodatkowo chcę pogodzić pieszych-rowerzystów-kierowców (jestem w każdej grupie). Uważam, że kupienie białej farby i szablonu roweru nie oznacza, iż ścieżka rowerowa jest prawidłowo zaprojektowana i wykonana. W szczególności, gdzie zmniejszana jest infrastruktura pieszych i kierowców. Nasz okręg przede wszystkim bardzo słabo wypada, jeżeli chodzi o jakość infrastruktury drogowej.

Dążę do uproszczenia wszystkiego bo najważniejszy w życiu jest czas którego w dużym stopniu marnujemy na wszelaką biurokrację którą można by bardzo uprościć.

Kontakt:
tel. 603584708 – po godz. 16:00
e-mail: konrad.munitalp@gmail.com – w tytule proszę umieścić na początku „[sejmik]”. Inaczej wiadomości mogą trafić do folderu SPAM i mogę nie być w stanie ich odczytać.