Wodzisław Śląski: Przewodniczący Rady łamie statut, Prezydent umywa ręce!

Z informacji zamieszczonych przez stowarzyszenie Wodzisław 2.0 można wysnuć zaskakujące wnioski. Prezydent miasta, członek PO i tzw. „obrońca demokracji”, przymyka oko na łamanie statutu przez Przewodniczącego Rady Miasta, z którym działa w jednym komitecie SNW.

Stowarzyszenie Wodzisław 2.0 opublikowało artykuł, z którego wynika, że uchwała napisana przez wolnościowców została bez skrupułów zamieciona pod dywan:

Kacper Biernacki – prezydent stowarzyszenia Wodzisław 2.0 oraz Łukasz Chrząszcz – prezes okręgu partii Wolność i członek stowarzyszenia Wodzisław 2.0 napisali uchwałę, która ma zwiększyć partycypację mieszkańców w stanowieniu władzy w mieście. Z 1000 podpisów, które są obecnie wymagane pod uchwałą obywatelską, zawnioskowaliśmy o wprowadzenie 300 podpisów.

11 kwietnia radny Dezyderiusz Szwagrzak złożył w/w uchwałę na biurko Przewodniczącego Rady Miasta. Uchwała nie została włączona pod obrady, ponieważ wg. przewodniczącego Rady Miasta Jana Grabowieckiego: „wprowadzenie tych zmian do Statutu obowiązywałoby krótko, bo jedynie do końca kadencji.”wodzislaw20.pl

Autorzy powołują się na §51. pkt. 6 Statutu Miasta, który określa postępowanie z uchwałą złożoną w Biurze Rady Miasta. Zgodnie ze statutem, uchwała złożona 11 kwietnia powinna być głosowana na Radzie Miasta pod koniec maja. Kacper Biernacki wystosował do urzędującego prezydenta Wodzisławia list z prośbą o interwencję w tej sprawie. Mieczysław Kieca odpowiedział:

Obowiązujące przepisy prawa nie przyznają Prezydentowi Miasta jakichkolwiek uprawnień i kompetencji do ingerowania w pracę Rady i jej Przewodniczącego.

Jak zauważa Kacper Biernacki, przepisy prawa nie dają Prezydentowi Miasta uprawnień i kompetencji do ingerowania w pracę Rządu. Mimo to, Mieczysław Kieca palił znicze przed sądem w Wodzisławiu i jeździł do Warszawy na partyjne protesty w obronie „demokracji”.

Czy Mieczysław Kieca nie powinien teraz zapalić zniczy pod własnym urzędem? Czy może protestowanie w obronie demokracji nie dotyczy sytuacji, gdy prawo łamie kolega z komitetu? Taką hipokryzję serwują politycy lokalnej władzy w Wodzisławiu.

Dołącz do wolnościowców z Wodzisławia, wypełnij deklarację.

Wodzisław Śląski: Przewodniczący Rady łamie statut, Prezydent umywa ręce!
5 (100%) 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + seventeen =