Wodzisław jak Szczecin i Warszawa? Projekt „piwo pod chmurką w Wodzisławiu”

Podczas festiwalu „Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi” rozpoczęła się zbiórka podpisów pod projektem petycji „piwo pod chmurką w Wodzisławiu”.

Inicjatywa wolnościowego ruchu obywatelskiego Wodzisław 2.0 oraz lokalnego oddziału partii Wolność spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Jak każdy pomysł dający obywatelom więcej wolności, tak i ten wywołał sporą dyskusję w mediach społecznościowych.

Zamysł polega na wykorzystaniu zaktualizowanej ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, dzięki której miasto może wyznaczyć strefę do picia pod chmurką w miejscu publicznym. Inicjatorzy zaproponowali wyznaczenie takiej strefy na terenie rekreacyjnym ze stolikami i grillami, który znajduje się w parku „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śląskim. W projekcie wzięto pod uwagę potrzeby mieszkańców, proponując postawienie dodatkowej ubikacji i pojemników na butelki.

W zbiórkę podpisów zaangażował się kandydat na prezydenta Wodzisławia, Kacper Biernacki

Organizatorzy ogłosili, że zbieranie podpisów potrwa do końca sierpnia, a celem jest zebranie 500-1000 podpisów.

Następna publiczna zbiórka podpisów odbędzie się podczas pierwszego meczu Odry Wodzisław, 11 sierpnia o godzinie 17:00. Stałe punkty, w których można złożyć podpis mieszczą się:

  • w pubie „Z innej Beczki” ul. Powstańców,
  • w cukierni Oskar, pl.Gladbeck.

 Zdjęcia z piątkowej zbiórki napawają optymizmem. Czy Wodzisław Śląski będzie kolejnym miastem po Warszawie i Szczecinie, w którym uda się przekonać rajców do poparcia projektu?

Członek stowarzyszenia Wodzisław 2.0, Adrian Stępniak
Wodzisław jak Szczecin i Warszawa? Projekt „piwo pod chmurką w Wodzisławiu”
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three + 2 =